Naš doktorski študent Blaž Kirn prejel prestižno študentsko nagrado na mednarodni konferenci

Datum objave: 24.06.2016

Med 20. in 24. junijem je v Münchnu potekala največja mednarodna konferenca o fotovoltaiki EU-PVSEC, na kateri je potekalo tudi študentsko tekmovanje najboljših konferenčnih prispevkov. Našo fakulteto je zastopal Blaž Kirn, mladi raziskovalec in doktorski študent, ki pod mentorstvom prof. dr. Marka Topiča deluje v Laboratoriju za fotovoltaiko in optoelektroniko. Predstavil se je s prispevkom “Povezovanje podatkovnih zbirk sončnega obsevanja in modelov zmogljivosti za analizo zmogljivosti fotonapetostnih sistemov”, danes pa se je med uradno podelitvijo študentskih nagrad izkazalo, da je bilo njegovo trdo delo poplačano, saj je nagrado tudi osvojil.

prof. dr. Marko Topič, Blaž Kirn, Nigel Taylor, predsednik programskega odbora konference

Priznanje pod žaromet postavilo tudi našo fakulteto

Podelitev študentskih nagrad je potekala danes, 24. junija ob 13:00, Blaž Kirn pa je ob prejemu izrazil svoje veselje, saj mu nagrada kot poplačilo za vložena čas in trud zelo veliko pomeni: »Študentska nagrada za najboljše prispevke na konferenci EU-PVSEC 2016 zame predstavlja tako potrditev mojega raziskovalnega dela kot tudi motivacijsko oporo za nadaljnje dosežke«. Mentor študenta, prof. dr. Marko Topič, je že ob ožjem izboru povedal, da je študent pri svojem delu pokazal močno voljo in predanost, po podeljeni nagradi pa je prepričan, da bo Blaž Kirn v prihodnosti še premikal meje znanosti in inženirstva. Ob tako velikem dosežku za ljubljansko Fakulteto za elektrotehniko, je svoj ponos izrazil tudi naš dekan prof. dr. Igor Papič, ki je potrdil, da ime Blaža Kirna zagotovo ne bo ostalo neznano. Sodeč po njegovi zagnanosti in dosedanjih dosežkih, ki v najboljši luči osvetljujejo tudi našo fakulteto, pa so mu sedaj v znanosti in industriji odprte številne poti.

Več o konferenci pa na spletnem mestu