Študenti elektroenergetike UL FE na strokovni ekskurziji po Evropi

Datum objave: 11.08.2017

Študenti 2. letnika 2. bolonjske stopnje elektroenergetike z naše Fakultete so se ob zaključku študija udeležili strokovne ekskurzije po Evropi s čimer so nadgradili svoje znanje in izkusili svet elektroenergetike z ogledom vodilnih podjetij in organizacij v panogi.

Ekskurzija elektroenergetikov 2017 je potekala pod vodstvom prof. dr. Bizjaka in as. dr. Samo Gašperiča, v času od 15. 5. 2017 do 20. 5. 2017. Pot jih je vodila po Nemčiji, Češki in Avstriji, kjer so obiskali podjetja in organizacije: Tehnični muzej v Münchnu (Deutsches Museum), Siemensova tovarna transformatorjev (Siemens Transformers, Nürnberg), črpalna hidroelektrarna Goldistahl,  Siemensova tovarna generatorjev (Siemens AG Generatorenwerk, Erfurt), Siemensova tovarna energetskih stikal (Siemens Schaltwerk, Berlin), termoelektrarna Schwarzepumpe, odprti kop premoga Tagebau Welzow Süd, tovarna parnih turbin Škoda Doosan in jez Kölnbrein Staumauer. Med potjo so si ogledali tudi mesta: Nürnberg, Bamberg, Berlin, Usti nad Labem in Češki Krumlov.

Ekskurzijo so podrobno predstavili na spletni strani in iz nje ažurno poročali na Facebook.

ekskurzija elektroenergetikov 2017

Zahvala donatorjem: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, SIEMENS d.o.o., GEN-I d.o.o., ELES d.o.o., KORONA d.d., ISKRA ZAŠČITE d.o.o., Slovensko združenje elektroenergetikov CIGRE CIRED, Elektroinštitut Milan Vidmar, BSP d.o.o., ELEKTROSPOJI d.o.o., ELEKTRO GORENJSKA d.d, Reinhausen 2e d.o.o., CCE d.o.o., I.H.S. d.o.o., ELEKTRO PRIMORSKA d.d., Društvo jedrskih strokovnjakov Slovenije, BELMET MI d.o.o., TRIVAL ANTENE d.o.o., SCHRACK TECHNIK d.o.o., TROIA d.o.o., ELEKTRO LJUBLJANA d.d., ELMONT Krško d.o.o., TEM Čatež d.d., LUMENIA d.o.o., ELCOM d.o.o., SOCOMEC SICON d.o.o., SIQ Ljubljana, RUDAR SENOVO d.o.o., Društvo elektrotehnikov – Štormar, Študentski svet Fakultete za elektrotehniko,