Častni doktorat prof. Damijanu Miklavčiču

Datum objave: 26.11.2019

Prof. dr. Damijan Miklavčič, pionir elektroporacije in njene uporabe v medicini, živilski tehnologiji in biotehnologiji, je na slovesnosti, ki je potekala v ponedeljek, 25. novembra, prejel častni doktorat Univerze v Buenos Airesu. V okviru dogodka Dnevi elektroporacije v Buenos Airesu bo imel prof. Miklavčič tudi predavanje na temo Inženiring in kompleksnost elektrokemoterapije.

Prof. dr. Damijan Miklavčič je leta 1993 na Univerzi v Ljubljani doktoriral s področja elektrotehnike. Na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani je namestnik predstojnika Katedre za biomedicinsko tehniko in predstojnik Laboratorija za biokibernetiko. Za svoje dosežke je prejel več pomembnih mednarodnih nagrad in plaket, njegova bibloigrafija pa obsega več kot 1100 bibliografskih enot, od tega več kot 360 izvirnih znanstvenih člankov, ki so bili citirani več kot 6800-krat. Raziskovalno se ukvarja z elektroporoacijo oz. zdravljenjem in terapijami z elektroporacijo in elektrokemoterapijo, ablacijo tkiva z ireverzibilno elektroporacijo; njegove raziskave vključujejo numerično modeliranje bioloških procesov in razvoj strojne opreme.

Več o prof. dr. Miklavčiču.

Za visok dosežek dr. Miklavčiču čestitamo!

Častni doktorat Miklavčič