Webinar: Točna in sledljiva merjenja temperature človeškega telesa

Datum objave: 16.11.2020

lmk

Točna in sledljiva merjenja temperature človeškega telesa

24. novembra 2020 od 13. do 15. ure na povezavi

merjenje temperature

V trenutni situaciji novega korona virusa je merjenje temperature človeškega telesa ena od bolj razširjenih diagnostičnih možnosti. Če je nepravilno izvedena in interpretirana, še posebej pri uporabi brezkontaktnih merilnikov, lahko vodi v napačne odločitve z resnimi posledicami.

Zaradi pomembnosti ustreznega odločanja na osnovi meritev bo Laboratorij za metrologijo in kakovost LMK skupaj z Uradom RS za meroslovje organiziral webinar na tematiko ustreznega merjenja telesne temperature. Prikazani bodo osnovni merilni principi, tehnologije ter možnosti in omejitve na področju merjenja telesne temperature in nekaterih drugih povezanih meritev.

Webinar je namenjen končnim uporabnikom in izvajalcem meritev telesne temperature na vseh področjih javnega življenja kot pomoč pri nabavi ustrezne opreme in predvsem zavedanju pomembnosti ustrezne interpretacije merilnih rezultatov.

Vsebina in urnik webinarja:

13.00: Vloga in pomen nacionalne meroslovne inštitucije za ključna merjenja v državi, Samo Kopač, Urad RS za meroslovje

13.15: Predstavitev vsebine webinarja, tematik in ciljev predstavitev, Janko Drnovšek, LMK, Fakulteta za elektrotehniko UL

13.30: Merjenje temperature in pozicija Slovenije v globalnem prostoru, Jovan Bojkovski, LMK, Fakulteta za elektrotehniko UL

13.45: Možnosti brezkontaktnih merjenj temperature človeškega telesa, Igor Pušnik, LMK, Fakulteta za elektrotehniko UL

14.00: Primerjava merjenj temperature s stališča senzorskih tehnologij, Samo Beguš, LMK, Fakulteta za elektrotehniko UL

14.15: Merjenja za odločanja, priložnosti in omejitve, Gregor Geršak, LMK, Fakulteta za elektrotehniko UL

Več informacij o problematiki merjenja temperature je na voljo tudi na tej povezavi.