Institut Jožef Stefan: predavanje o satelitu Mars Express

datum začetka: 12.12.2017
ura: 15:00
lokacija: Institut Jožef Stefan

V torek 12. decembra 2017 bosta Institut Jožef Stefan obiskala Luke Lucas in Red Boumghar, ki sta zaposlena na Evropski vesoljski agenciji. Luke Lukas se ukvarja z upravljanjem satelita Mars Express, ki kroži okoli Marsa že vrsto let, Red Boumghar pa se ukvarja z analizo podatkov, ki so poslani na Zemljo.

Ob tej priložnosti bosta pripravila predavanje, namenjeno širšemu krogu ljudi, ki bo govorilo o satelitu in njunem delu.

Abstract: The human path of exploration was never a straight line.
Exploring another planet is certainly not straightforward. There are many challenges and just when one is resolved another appears. Given the choice of keeping MEX (the Mars Express orbiter) warm, or preserving the batteries or performing science, a compromise has to be made. But how do we get the best compromise? Find out about the engineer and her model, the mathematicians and their model and the people behind this problem seeking the optimum solution.

• Torek, 12.12.2017 ob 15h, velika predavalnica, Institut Jožef Stefan, Jamova cesta 39, Ljubljana (Predavanje bo v angleščini)
    Tuesday, 12 DEC 2017, 3pm, main lecture hall, Jozef Stefan Institute, Jamova cesta 39, Ljubljana
  • To Mars and back, via Ljubljana: How the Jozef Stefan Institute is helping the European Space Agency explore Mars
  • Luke Lucas: Mars Express, Mission Planning & Spaceraft Operations