Predavanje: Učinkovito učenje – od predavanj do izpita

Naslov: Učinkovito učenje -- od predavanj do izpita

Predavatelj: Iztok Fajfar

Vsebina:

Majhni otroci se znajo učiti, saj je zanje to z vidika evolucije življenjskega pomena. So neumorno zvedavi, sposobni neverjetne koncentracije in zlepa ne obupajo. Znanost pravi, da jih je skoraj 98 odstotkov genialcev, zato se hitro učijo in so neizmerno kreativni. Z odraščanjem ta odstotek drastično upada, genialnih 25-letnikov je le še približno dva odstotka. Kam se izgubijo naše sposobnosti učenja? Zakaj, na primer, študent, ki je že štirikrat prebral učbenik ali se naučil odgovore na vsa vprašanja, še vedno ni uspešen na izpitu?

Možgani ostajajo več deset tisoč let praktično nespremenjeni in v tem času, še zlasti pa v zadnjih dveh stoletjih, je človeštvo ustvarilo ogromno zbirko znanj o njihovem delovanju, uporabi in vzdrževanju. Na predavanju boste izvedeli, kako učinkovito uporabiti več kot 125 bilijonov nevronskih povezav, ki jih imate na voljo v svoji glavi, in kako se uspešno učiti.

Predavanje traja eno šolsko uro.

Datum in lokacija:

Zoom Meeting