Dnevi elektrotehnike v Tehniškem muzeju Slovenije

Datum objave: 07.05.2021

tmsDnevi elektrotehnike, ki jih organizira Tehniški muzej Slovenije v sodelovanju s Fakulteto za elektrotehniko UL, bodo zaradi epidemioloških razmer od torka, 11. 5., do torka, 18. 5., potekali na spletu, vikend program pa tudi v Tehniškem muzeju Slovenije v Bistri.

Na Fakulteti za elektrotehniko UL smo pripravili virtualno predstavitev raziskovalnega dela fakultete ter delovne liste, s katerimi bodo učenci lahko poglobili svoje znanje. V Tehniškem muzeju Slovenije so pripravili video predstavitve izbranih predmetov elektro oddelka iz odprtega depoja državnih muzejev v Pivki. Predmete bo predstavil kustos elektro oddelka dr. Orest Jarh.

Vsebine bodo od torka, 11. 5., do torka, 18. 5., brezplačno dosegljive na spletni strani TMS.

V sodelovanju z Michelom Adamičem iz Laboratorija za moderne baterijske sisteme (Kemijski inštitut) bo v sredo, 12. 5., ob 10.00 organizirano brezplačno predavanje o električnem avtomobilu, ki ga je muzeju podaril Kemijski inštitut, z naslovom »Twingo na električni pogon«Obvezne prijave do torka, 11. 5., do 12.00: programi@tms.si ali 01 750 66 72. Predavanje je namenjeno osnovnošolcem tretje triade ter srednješolcem.

Ogledali si boste lahko tudi virtualno ekskurzijo občasne razstave Robot.si: Začetki slovenske industrijske robotike z avtorjem razstave dr. Orestom Jarhom. Razstava je na ogled le še do konca meseca.

V soboto, 15. 5., in nedeljo, 16. 5. 2021, ob 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00 in 17.00 bodo Dnevi elektrotehnike potekali tudi v Tehniškem muzeju Slovenije v Bistri.

Na ogled bodo trije zelo aktualni prikazi Fakultete za elektrotehniko UL: FEspirator, Robotski pajek (hexapod) in Študentska formula Superior Engineering.

Kliknite za opis demonstracij.

Prireditev je namenjena posameznim obiskovalcem. Število oseb je omejeno. Posamičen prikaz traja do 30 minut. Obvezne prijave irena.medle@tms.si ali 01 750 66 70. Prireditev si lahko ogledate z nakupom muzejske vstopnice.

tms bistra