Vnos dokumentov v dCOBSS/RUL

Odprto dostopne publikacije je zaradi transparentnosti porabe javnih sredstev potrebno z informacije o projektih in stroških odprtega objavljanja vnesti v programsko okolje digitalni repozitorij dCOBISS (IZUM) in polnobesedilni prispevek deponirati v zaupanja vredni repozitorij. Za članice Univerze v Ljubljani je priporočljiva uporaba Repozitorija Univerze v Ljubljani (RUL). Zaposleni na Fakulteti za elektrotehniko se za to storitev lahko obrnejo na matično knjižnico.

Predlagan in časovno najučinkovitejši proces vnosa podatkov (protokol) je sledeč:

• 1. faza: vnos osebne bibliografije raziskovalcev v sistem COBISS (Obrazec)
  • 2. faza: vnos / popis podatkov o projektih in stroških odprte objave v dCOBISS in
  • 3. faza: deponiranje polnobesedilne objave v RUL

Opomba: za 2. in 3. fazo izpolnite Zahtevek za vnos odprte objave v RUL  in/ali dCOBISS (obrazec v testiranju)

Pri izpolnjevanju obrazca so vam lahko v pomoč povezave: