Tik-tak elektronika

Ustvarjamo vezja z razvojnimi ploščicami.

• elektronika,
  • vezja,
  • ploščice,
  • žice,
  • kompleti

Delavnica obsega spajkanje in povezovanje enostavnih ploščic, na katerih so narisane osnovne elektrotehniške komponente. Učenci si ploščice sami zaspajkajo, se jih naučijo povezati in tako s pomočjo navodil sestavijo najrazličnejše električne tokokroge. Na koncu sestavijo vezje igre tri v vrsto, le da so namesto križcev in krožcev na tiskanini svetleče diode, ki se obarvajo rdeče ali zeleno. Učenci se spoznajo z enostavnim mikroprocesorjem in vidijo, kaj vse je potrebno za njegovo delovanje. Narejen komplete otroci odnesejo domov in se lahko doma s pomočjo spletnih navodil igrajo z njimi dalje.

Starostna omejitev: 4. razred OŠ, 5. razred OŠ, 6. razred OŠ, 7. razred OŠ, 8. razred OŠ, 9. razred OŠ

Potrebna predznanja: /

Število mest na delavnici: 16