Dogodek

5. plenarno zasedanje članov konzorcija projekta EU HE SeaWave

Datum objave: 13.9.2024 Datum začetka: 16.9.2024 Ura začetka: 09:00 Lokacija: Predavalnica P2, seminar LBK

V ponedeljek in torek, 16. in 17. septembra, bo na Fakulteti za elektrotehniko UL potekalo 5. plenarno zasedanje članov konzorcija projekta EU HE SeaWave.

Letos teče tretje leto projekta EU HE SeaWave, ki se osredotoča na znanstveno ocenjevanje izpostavljenosti, mehanizmov interakcij, bioloških učinkov in zdravstvenih tveganj zaradi elektromagnetnih polj – še posebej zaradi delovanja omrežja mobilne telefonije nove generacije 5G v področju milimetrskih valov, z namenom omogočiti objektivnejše in znanstveno podprto komuniciranje z javnostmi o zdravstvenih tveganjih.