Japan robot 2023

Datum objave: 22.8.2023

V septembru 2023 UL FE Laboratorij za robotiko organizira strokovno študentsko ekskurzijo po Japonski, ki bo potekala od 2. do 17. septembra 2023. Ekskurzije se bodo udeležili študenti različnih smeri iz 3. letnika dodiplomskega in magistrskega študija.

Strokovna študentska ekskurzija je namenjena širjenju obzorij študentov, ki bodo imeli priložnost spoznati japonsko akademsko in raziskovalno okolje, industrijsko okolje visokotehnoloških podjetij, japonski poslovni svet ter kulturo in način življenja. V letu 2023 bo to verjetno največja strokovna delegacija iz Slovenije na Japonskem, čigar prisotnost bo pomembno prispevala k utrjevanju slovensko-japonskih odnosov, zlasti na področju robotike.

Med ekskurzijo bodo udeleženci potovali od Tokia do Kitakyushuja ter obiskali vodilne univerze in podjetja na področju robotike. Skupno bodo obiskali osem univerz oziroma inštitutov ter pet podjetij.

Univerze, inštituti ter podjetja označena na zemljevidu

Univerze in inštituti (označeni na zemljevidu z oranžno barvo):

• Waseda University
  • University of Yamanashi
  • Meijo University
  • University of Fukui
  • Advanced Telecommunications Research Institute International
  • Nara Institute of Science and Technology
  • Osaka University
  • Kyushu Institute of Technology

Podjetja (označena na zemljevidu z vijolično barvo):

• FANUC
  • Toyota
  • Omron
  • Daihen
  • Yaskawa

Sponzorji

Ekskurzija ne bi bila mogoča brez razumevanja in prijazne podpore podjetij.

Diamantni sponzor

Zlati sponzorji