Na Univerzi v Ljubljani obeležili dan Zveze EUTOPIA

Datum objave: 14.5.2024

Letos so na Univerzi v Ljubljani prvič obeležili dan Zveze EUTOPIA. Dogodki, ki so 13. maja na vseh desetih partnerskih univerzah potekali sočasno, so namenjeni pogovoru o podnebnih spremembah in trajnosti. O tem so z akademiki in študenti spregovorili tudi na okrogli mizi, pogovoru o podnebnih izzivih, s katerimi se soočajo tudi z univerze.

Na dnevi so sodelovali tudi naši sodelavci in študenti. Prof. dr. Andrej Gubina je sodeloval v okrogli mizi “Vloga Univerze v Ljubljani pri oblikovanju podnebnih rešitev za prihodnost”, predstavili pa smo tudi dva projekta na temo izzivov trajnosti in podnebnih sprememb, ki sta potekala pod mentorstvom prof. ddr. Iztoka Humarja (Identifikacija baterij za distributerje – premikanje konic oz. prilagajanje porabe ugodnejšim cenam) in mentorstvom izr. prof. dr. Marka Meža (Dinamičen nadzor porabnikov energije v objektu).