Otvoritev prenovljenega hodnika na Fakulteti za elektrotehniko UL v sodelovanju s podjetjem Dewesoft

Datum objave: 14.10.2024

Na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (UL FE) smo danes, 14. oktobra, skupaj z vodstvom podjetja Dewesoft slavnostno otvorili prenovljen hodnik v drugem nadstropju stavbe A, pred Avčinovim praktikumom. Ta prenova predstavlja pomemben korak k zagotavljanju dodatnih kapacitet življenjskega prostora UL FE za študente. Prenovljen hodnik bo študentom omogočil dodaten prostor, ki ga lahko izkoristijo za učenje, sodelovanje in druženje.

Izvršni direktor Dewesofta in dekan fakultete ob prerezu traku.
Tilen Sotler, izvršni direktor podjetja Dewesoft, in prof. dr. Marko Topič, dekan Fakultete za elektrotehniko UL.

Pomemben del te prenove je tudi želja po krepitvi povezovanja študentov z visokotehnološkimi podjetji, kot je Dewesoft, s poudarkom na pomenu slovenskega znanja v svetu merilne tehnike in elektrotehnike nasploh. Na ta način jim želimo približati karierne možnosti, ki jih ta podjetja ponujajo, ter jim omogočiti, da pridobljena teoretična znanja preizkusijo v praksi. Hodniki bodo tako postali ne le prostor za študij, temveč tudi stičišče za interakcijo z gospodarstvom, kjer se bodo študenti lahko seznanili z aktualnimi projekti in raziskavami, hkrati pa gradili pomembne vezi za svoj prihodnji poklicni razvoj.

Prof. dr. Marko Topič, dekan Fakultete za elektrotehniko, je ob tej priložnosti poudaril: »Na Fakulteti za elektrotehniko verjamemo, da so mladi gonilna sila tehnološkega razvoja, Dewesoft pa je eden od partnerjev, ki deli naše vrednote – nenehno raziskovanje, izzivanje mej mogočega in ustvarjanje rešitev za izzive, ki se morda še niso niti pojavili. Skupaj dokazujemo, da lahko akademsko znanje in industrijska praksa delujeta v sinergiji, da ustvarjamo okolje, kjer naši študenti lahko rastejo, eksperimentirajo in izpopolnjujejo svoje veščine.«.

Prof. dr. Marko Topič med nagovorom.

Slavnostne otvoritve se je udeležilo tudi vodstvo podjetja Dewesoft, kar potrjuje trdno zavezo sodelovanja med gospodarstvom in izobraževalno sfero. Skupno sodelovanje med dvema sferama je ključnega pomena za razvoj novih priložnosti, ki študentom omogočajo, da svoja pridobljena znanja uporabljajo v realnem svetu ter prispevajo k napredku tehnološkega razvoja.

Tilen Sotler, izvršni direktor podjetja Dewesoft, je dodal: »Študenti bodo tako lahko spoznali, da jim ni treba zapustiti Slovenije, da bi sodelovali z vrhunskimi visokotehnološkimi svetovnimi podjetji – lahko ostanejo doma in s svojim delom prispevajo k napredku človeštva. Verjamemo, da lahko le s skupnimi močmi in sodelovanjem med gospodarstvom ter izobraževalnim okoljem premikamo meje v razvoju in prispevamo k boljšemu jutri.”

Z današnjo otvoritvijo prenovljenih prostorov želimo poudariti, da to ni zgolj infrastrukturni projekt, temveč simbol naše zavezanosti prihodnosti, vrhunskemu znanju in nenehnemu napredku, obenem pa korak v poglabljanju našega sodelovanja z visokotehnološkim podjetjem Dewesoft.

Izvršni direktor Dewesofta Tilen Sotler ob nagovoru.

Dewesoft je multinacionalno podjetje, ki razvija visoko inovativne merilne instrumente, le-te pa poganja mednarodno nagrajena programska oprema DewesoftX. Ustanovljeno je bilo leta 2000 v Trbovljah v Sloveniji. Za razvoj Dewesofta skrbi več kot 200 sodelavk in sodelavcev v Sloveniji, skupaj z 19 hčerinskimi podjetji po vsem svetu pa je skupno število zaposlenih že več kot 400. Globalno se v industriji merilne tehnike uvršča med zgornjih pet podjetij.