Pohodniški zilet na vrh Staneta Kosca nad Rašico v soboto, 7. 1. 2023

Datum objave: 4.1.2023

ZBORNO MESTO: Ob 8.45 na parkirišču pred Osnovno šolo narodnega heroja Maksa Pečarja (Črnuška cesta 9, 1231 Ljubljana-Črnuče). Na zborno mesto lahko pridete tudi z redno avtobusno linijo št. 6 – izstopite na končni postaji. Pričetek pohoda bo ob 9.00.

POTEK POTI: Pot nas bo vodila po markirani poti. Po gozdni stezi bomo prišli v vas Rašica, kjer se bomo po makadamski cesti povzpeli do Vrha Staneta Kosca, kejr stoji tudi razgledni stolp. Po isti poti se bomo vrnili v vas Rašica, do izhodišča pa se bomo vračali po Sračji dolini (ob poti bo možno videti srnice, srnjake in jelene).

ČAS TRAJANJA: Cca. 2 uri in 30 minut.

OPREMA: Pohodniški čevlji (gore-tex), oblačila primerna vremenski napovedi.
Priporočamo pohodniške palice in energetske napitke.

VODJA IZLETA: pred. Saša Ogrizović, viš. pred. mag. Matej Jamnik.

PRIJAVE: Do petka, 6. januarja 2023 do 10:00 na e-naslov: sasa.ogrizovic@fri.uni-lj.si.

V primeru vnaprej napovedane slabe vremenske napovedi bo končna odločitev o morebitni odpovedi/prestavitvi pohodniškega izleta javljena v petek 6. januarja 2023 ob 12.00 na elektronski naslov s katerega ste izvedli prijavo (v primeru ugodnega vremena in s tem izvedbe pohodniškega izleta ne bomo dajali povratnih informacij).