[ALUMNITEKA] Kako se znanost prilagaja in odziva na družbene potrebe in izzive?

Datum objave: 4.9.2023

Na tokratni Alumniteki se bomo srečali s šestimi predstavniki raziskovalcev, ki so za svoj projekt pridobili sredstva Inovacijskega sklada UL. Pogovarjali se bomo o tem, kako so se lotili raziskovanja, s kakšnimi družbenimi potrebami in izzivi so se srečali, kakšna je bila pot do pridobivanja sredstev ter na kakšen način so se lotili sodelovanja s podjetji. Odpirali bomo debato, na kakšen način lahko raziskovalci pomagajo podjetjem in kako se pogled raziskovalca in pogled podjetja na določen problem raziskujeta ter kakšne izzive lahko prinese sodelovanje.

Z nami bodo:

• dr. Anja Klančnik, alumna BF,
  • dr. Meta Sterniša, alumna BF,
  • dr. Jerica Sabotič, alumna BF,
  • dr. Janez Perš, alumen FE,
  • dr. Stanislav Gobec, alumen FFA,
  • dr. Luka Lorbek, alumen FS.

Z njimi se bo pogovarjala Renata Dacinger. Pridružite se nam v sredo, 6. septembra 2023, ob 18. uri na Fakulteti za strojništvo.

Na dogodek se lahko prijavite na tej povezavi.