UL FE na konferenci MIDEM

Datum objave: 4.10.2024

Te dni v Rimskih Toplicah poteka 59. mednarodna konferenca o mikroelektroniki, napravah in materialih (MIDEM). Zdaj že tradicionalna konferenca vsako leto združi številne raziskovalce, študente in tudi dijake, ki delujejo na področjih razvoja materialov, optoelektronike, mikroelektronike ipd. V obdobju treh dni se bo tokrat zvrstilo več kot 50 predstavitev s šestimi vabljenimi predavanji mednarodno priznanih raziskovalcev.

Letos na konferenci barve naše fakultete zastopajo člani Laboratorija za fotovoltaiko in optoelektroniko (LPVO), Laboratorija za mikroelektroniko (LMFE) in Laboratorija za mikrosenzorske strukture in elektroniko (LMSE) s številnimi prispevki s področja elektronike, fotovoltaike in integrirane fotonike.

V okviru konference poteka tudi delavnica o elektromagnetni kompatibilnosti, v zaključku katere bodo svoje izdelke predstavili študenti finalisti letošnjega fakultetnega EMC tekmovanja.