Dogodek

znaČAJi znanosti, predavanje prof. dr. Gregor Geršak

Datum objave: 15.1.2024 Datum začetka: 31.1.2024 Ura začetka: 19:00 Lokacija: Hiša eksperimentov, Trubarjeva cesta 39, 1000 Ljubljana

V sredo, 31. januarja, bo ob 19. uri v Hiši eksperimentov potekalo predavanje našega sodelavca prof. dr. Gregorja Geršaka.

Švicanje – pripomoček za merjenje počutja?

Če se vam zdi malce srhljivo, da stroji ocenjujejo naše počutje, stres, veselje, zadrego in sproščenost, bo to pravo predavanje za vas. Govorili bomo o opazovanju človekovega telesa (fiziologije) z namenom ugotavljanja počutja opazovane osebe. Takšno merjenje sprememb, ki jih zaradi psihološkega stanja opazovane osebe lahko zaznamo v njenem avtonomnem živčnem sistemu preučuje psihofiziologija. Na predavanju bomo predstavili njene osnove in primere uporabe v industriji in družbi. Prikazano bo nekaj zaključenih projektov Fakultete za elektrotehniko UL, vse skupaj pa zabeljeno še s praktičnim prikazom.

Vstopnine ni!
Število prostih mest je omejeno. Rezervacije na znacaj@he.si.