Delovna mesta

[GEN-I] Sodelavec za čezmejno trgovanje m/ž

Datum objave: 24.1.2024 Rok za prijavo: 28.1.2024

Sodelavec za čezmejno trgovanje
(m/ž)

Želiš spoznati zakonitosti trgovanja z energenti in se na tem področju dolgoročno razvijati? Imaš motivacijo za trgovanje, si že kdaj trgoval/-a in poznaš osnove? Si proaktiven/-a, dinamičen/-a in rad/-a prevzemaš odgovornost? Imaš dobre sposobnosti analiziranja, reflektiranja in se hitro odzivaš na spremembe? Če poleg tega še rad/-a celostno opazuješ dogajanje in uživaš v spremljanju globalnih novic ter trgov se nam pridruži na delovnem mestu Sodelavec za čezmejno trgovanje (m/ž).

Energetika je na pragu velikih sprememb: razpršeni obnovljivi energetski viri, elektromobilnost, nove tehnologije, digitalizacija, trajnostne rešitve, čista in decentralizirana energija za vsakogar. Z odločnimi in samozavestnimi koraki v skupini GEN-I stopamo na pot zelene transformacije in spodbujamo posameznika, da pripomore k boljši, bolj zeleni prihodnosti. Z ekipo strokovnjakov raznovrstnih področij razvijamo rešitve, ki bodo omogočile čisto energijo in razogljičenje posameznika in podjetij. Že vse od svoje ustanovitve se uvrščamo med najbolj inovativne in hitro rastoče akterje, ne le na slovenskem ampak tudi na evropskem energetskem trgu. Z enakim zagonom in še večjo motivacijo želimo spremeniti svet na bolje.

Ker velike spremembe zahtevajo najboljše, iščemo okrepitve z najboljšimi.

Tvoji izzivi:

• Spoznavanje s principi trgovanja z električno energijo (elektrika, plin, CO2 kuponi ter ostalimi surovinami),
  • sistemska podpora trgovanju z električno energijo,
  • sodelovanje pri izvajanju trgovalnih strategij,
  • optimizacija delovnih procesov, identifikacija in predlaganje avtomatizacije procesov,
  • koordiniranje in vodenje komunikacije med oddelki za nemoteno izvajanje delovnih procesov,
  • vodenje korespondence pri bilateralnem sklepanju poslov s partnerji, nadzor nad kreditnimi izpostavljenostmi do partnerjev,
  • analiziranje in spremljanje trgov,
  • sklepanje kratkoročnih in dolgoročnih transakcij za optimizacijo in upravljanje portfeljev,
  • sodelovanje v razvojnih projektih, s katerimi ustvarjamo konkurenčno prednost na trgu.

Naša pričakovanja:

• Motiviranost ter želja po razvoju in učenju o energetskih trgih,
  • dobro poznavanje Excela ter analitskih orodij (prednost je poznavanje programskih jezikov),
  • logično-analitičen način razmišljanja,
  • natančnost, odločnost, vztrajnost, pogajalske sposobnosti ter ekipni duh,
  • visoka stopnja osredotočenosti na delovne naloge in usmerjenost k uresničevanju skupnih ciljev,
  • dobre komunikacijske sposobnosti ter tekoče znanje angleškega jezika.

Nudimo ti

• Soustvarjanje zelene energetske transformacije s prodorno in zavzeto ekipo,
  • strokovni in osebni razvoj, podprt z izobraževanji in mentorskimi programi,
  • delo v inovativnem energetskem podjetju in dinamičnem mednarodnem okolju,
  • možnost testiranja novih zelenih tehnologij,
  • neomejene količine kave in sadja na delovnem mestu,
  • članstvo v aktivnem športnem društvu z 20 različnimi sekcijami, ki ponuja druženje z več kot 450 aktivnimi člani.

Lokacija dela: Ljubljana

Rok prijave do vključno: 28. 1. 2024

Za prijavo pošlji svojo predstavitev z življenjepisom in motivacijskim pismom v slovenskem jeziku prek spletnega obrazca.