Mentor leta 2023

Datum objave: 27.5.2024

Čestitamo izr. prof. dr. Urbanu Sedlarju iz Laboratorija za telekomunikacije za uvrstitev med finaliste izbora Mentorja leta 2023, ki ga je prejšnji teden – že petnajstno leto zapored – izvedlo Društvo Mlada Akademija!

Uvrstitev med 5 najboljših mentorjev mladim raziskovalcem je pomembno priznanje njegovemu delu. Predlagatelj nominacije, doktorski študent in njegov mentoriranec Matej Rabzelj pa ga opisuje z besedami: “Urban je Mentor z veliko začetnico, čigar delo presega zgolj akademske okvire. Po srcu mentor, po poklicu pedagog, po duši raziskovalec, v prostem času pa vrhunski podjetnik, programer in ustvarjalec.”

Čestitamo tudi ostalim letošnjim nominirancem, med katerimi so bili še naši sodelavci izr. prof. dr. Boštjan Batagelj, izr. prof. dr. Emilija Stojmenova Duh, prof. dr. Damijan Miljavec, doc. dr. Lea Rems in prof. dr. Vitomir Štruc!

Posnetek prireditve, ki je potekala na Institutu Jožef Stefan, si lahko ogledate pod novico.