Dogodek

Predavanje "Uporaba umetne inteligence za programiranje in za študij"

Datum objave: 15.2.2024 Datum začetka: 21.2.2024 Ura začetka: 15:15 Lokacija: Fakulteta za elektrotehniko UL, predavalnica P2

V zadnjih letih se je pojavilo več orodij umetne inteligence kot je ChatGPT, ki nam lahko bistveno pospešijo in olajšajo miselne naloge ter nam pomagajo pri učenju.

Kako lahko orodja umetne inteligence uporabite za razvoj programske opreme in kot pomoč pri študiju?

Na to temo bo v sredo, 21. februarja, ob 15.15 predaval Dane Šoba, tehnični vodja oddelka za umetno inteligenco pri podjetju Razum d.o.o.

Pogledali bomo naslednje teme:

• efektivna uporaba ChatGPT,
  • tehnike in pristopi za pisanje pozivov (prompt engineering),
  • orodja za dopolnjevanje programske kode (GitHub Copilot),
  • uporaba umetne inteligence za študij,
  • demonstracija realnih primerov uporabe,
  • vprašanja iz publike.

Sponzor dogodka je Razum d.o.o. – podjetje, ki se že 18 let ukvarja z razvojem programske opreme, v zadnjem času pa tudi z razvojem praktičnih rešitev z uporabo umetne inteligence.