Štipendije

Štipendije Utrechtske mreže za mlade raziskovalce 2023

Datum objave: 6.12.2022 Rok za prijavo: 1.8.2023

Utrechtska mreža bo tudi letos podelila do 20 štipendij v višini 1000€ študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela (ki lahko vključujejo tudi redna predavanja) na II ali III stopnji študija. Prednost imajo študentje III stopnje. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1. do 6. mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti je od 1.5.2023 do 31.3.2024.

Štipendije Utrechtske mreže za mlade raziskovalce 2023

Prijave, ki naj vsebujejo:

• prijavo/ application form, ki se nahaja na www.utrecht-network.org/activities/young-researchers-grant,
  • motivacijsko pismo v angleškem jeziku,
  • priporočilno pismo (domačega profesorja) v angleškem jeziku in
  • potrdilo o sprejemu na raziskovalni projekt (ki ga izda gostujoči profesor ali gostujoča univerza)

naj študentje oz.mladi raziskovalci posredujejo na elektronski naslov urska.ravnik@uni-lj.si in po pošti na naslov Služba za mednarodno sodelovanje UL, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana do 1.februarja 2023.

Nepopolne prijave ne bodo obravnavane.