Kibernetska varnost razširja nabor mikrodokazil na UL FE

Datum objave: 8.4.2024

Programski svet za mikrodokazila UL je potrdil že drugi program usposabljanja za pridobitev mikrodokazila, ki smo ga pripravili v Laboratoriju za telekomunikacije Fakultete za elektrotehniko.

Strokovno usposabljanje z naslovom “Kibernetska varnost: poznavanje groženj, ranljivosti in zagotavljanje mehanizmov zaščite” bomo prvič izvedli za Center vojaških šol Slovenske vojske, njegov namen pa je nadgraditev kompetenc in znanj s področja kibernetske varnosti. Poleg nosilca izobraževanja izr. prof. dr. Urbana Sedlarja bodo vsebine predavanj in laboratorijskih vaj pokrili še prof. dr. Andrej Kos, as. Matej Rabzelj, as. Maj Vilfan Matošec in Urban Garbajs.

Program mikrodokazila vključuje kombinacijo predavanj, laboratorijskih vaj ter samostojnega dela na praktičnem primeru, tematike izobraževanja pa pokrivajo vse od uvoda v kibernetsko varnost in pogled nanjo tako s tehničnega, kot tudi človeškega in organizacijskega vidika, do varnosti sistemov od fizičnega do aplikacijskega sloja.

Udeleženci usposabljanja bodo po zaključku predavanj in vaj ter uspešno opravljenih obveznostih pridobili:

• razumevanje konceptov, tehnologij in trendov na področju kibernetske varnosti,
  • razumevanje, kaj so tarče kibernetskih napadov in kdo so napadalci,
  • znanje uporabe orodij za zagotavljanje kibernetske varnosti,
  • razumevanje groženj in ranljivosti kibernetskih sistemov L0 – L8,
  • poznavanje načinov kibernetske obrambe in zaščite ter poznavanje dobrih praks,
  • poznavanje načinov testiranja ranljivosti svojih omrežij in končnih naprav in
  • 3 ECTS.