(Spre)govori znanost: Umetna inteligenca, nova doktorica znanosti?

Datum objave: 6.4.2023

Kako bo umetna inteligenca spremenila znanost in visoko šolstvo? Kako so se in se bodo umetni inteligenci prilagodili pedagoški procesi? Kaj umetna inteligenca pomeni za ocenjevanje? Prvo letošnjo televizijsko pogovorno oddajo iz cikla (Spre)govori znanost z raziskovalkami in raziskovalci bomo namenili posledicam novih orodij umetne inteligence za raziskovalni in pedagoški del univerzitetnega delovanja.

Z nami bodo:

• prof. dr. Marko Robnik Šikonja, Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani
  • doc. dr. Nina Cvar, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani in Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani
  • doc. dr. Luka Kronegger, Fakulteta za družbene vede Univerze v Ljubljani

Pogovor bo moderirala Nataša Briški.

Gostje bodo govorili tako o negativnih kot o pozitivnih vidikih umetne inteligence, kot so potenciali za izboljšanje poučevanja in digitalne pismenosti, dotaknili pa se bodo tudi etičnih vprašanj glede uporabe novih orodij v raziskovanju in pri študiju.

K zastavljanju vprašanj prek spletne strani AKTV.si ste vabljeni tudi gledalke in gledalci.