Terminološki slovar pri založbi Springer

Datum objave: 23.1.2024

Pri založbi Springer je izšel terminološki slovar Terminological Dictionary of Automatic Control, Systems and Robotics, ki so ga sodelavci naše fakultete, Inštituta »Jožef Stefan« in Terminološke sekcije Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU pripravljali od začetka leta 2018.

Slovar Terminological Dictionary of Automatic Control, Systems and Robotics vsebuje termine s področja avtomatike, ki vključuje matematično modeliranje, simulacijo dinamičnih sistemov, avtomatsko vodenje s pripadajočimi gradniki in robotiko, tesno pa se prepleta tudi z obdelavo signalov, informacijskimi tehnologijami in proizvodnimi tehnologijami.

Slovar obsega 259 strani in vsebuje 2433 slovarskih iztočnic. Spletna stran slovarja je na povezavi.