Predmetnik

Avtomatika in informatika

1. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64200 Digitalno vodenje OST Sašo Blažič 30 45 6
64204 Metode modeliranja OST Gorazd Karer 30 45 6
64206 Računalniški vid OST Janez Perš 30 45 6
64207 Informacija in kodi OST Simon Dobrišek 30 45 6
64250 Umetni inteligentni sistemi ISP Simon Dobrišek 30 45 6
64251 Načrtovanje elektro-mehanskih izdelkov ISP Roman Kamnik, Matjaž Mihelj 30 45 6
64252 Numerično modeliranje fizikalnih pojavov v tehniki, biologiji in medicini ISP Alenka Maček Lebar 45 30 6
64253 Konstruiranje elektronskih naprav ISP Marko Jankovec 30 45 6
64254 Svetlobna tehnika ISP Grega Bizjak 45 30 6
64255 Mehatronski sistemi ISP Vanja Ambrožič 45 30 6
64257 Uporabna statistika ISP Gregor Dolinar, Melita Hajdinjak 15 60 6
64304 Visokofrekvenčna tehnika ISP Matjaž Vidmar 30 45 6
64259 Modul A: Identifikacija IST Sašo Blažič 30 45 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64203 Razpoznavanje vzorcev OST Simon Dobrišek 30 45 6
64205 Avtomatizirani in virtualni merilni sistemi OST Janko Drnovšek, Jovan Bojkovski 30 45 6
64202 Vgradni sistemi OST Janez Perš 45 30 6
64258 Modul A: Inteligentni sistemi za podporo odločanju IST Igor Škrjanc 30 45 6
64260 Modul B: Evropska tehniška zakonodaja in infrastruktura IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64261 Modul B: Tehniška kakovost IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64262 Modul C: Roboti v stiku s človekom IST Matjaž Mihelj, Aleš Ude 45 30 6
64263 Modul C: Biomehanika IST Roman Kamnik 30 45 6
64264S Modul D: Fotonika IST Janez Krč 30 45 6
64265S Modul D: Preizkušanje elektronskih vezij IST Andrej Žemva 30 45 6
64266 Modul E: Alternativni viri električne energije in energetski trgi IST Marko Čepin, Miloš Pantoš 30 45 6
64267 Modul E: Energetika IST Rafael Mihalič 30 45 6
64268 Modul F: Elektronske napajalne naprave IST Peter Zajec 45 30 6
64269 Modul F: Materiali in tehnologije IST Danjel Vončina 15 60 6
64270 Modul G: Terminalske naprave in uporabniški vmesniki IST Jaka Sodnik 30 45 6
64271S Modul G: Mobilnost in internet stvari IST Janez Bešter 30 45 6

Biomedicinska tehnika

1. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64208 Biološki sistemi OST Damijan Miklavčič, Tadej Kotnik 30 45 6
64209 Biomedicinska informatika OST Tomaž Vrtovec 30 45 6
64210 Meritve in senzorji v biomedicini OST Alenka Maček Lebar 30 45 6
64211 Biomedicinska elektronika OST Tomaž Jarm 30 45 6
64250 Umetni inteligentni sistemi ISP Simon Dobrišek 30 45 6
64251 Načrtovanje elektro-mehanskih izdelkov ISP Roman Kamnik, Matjaž Mihelj 30 45 6
64252 Numerično modeliranje fizikalnih pojavov v tehniki, biologiji in medicini ISP Alenka Maček Lebar 45 30 6
64253 Konstruiranje elektronskih naprav ISP Marko Jankovec 30 45 6
64254 Svetlobna tehnika ISP Grega Bizjak 45 30 6
64255 Mehatronski sistemi ISP Vanja Ambrožič 45 30 6
64257 Uporabna statistika ISP Gregor Dolinar, Melita Hajdinjak 15 60 6
64304 Visokofrekvenčna tehnika IST Matjaž Vidmar 30 45 6
64259 Modul A: Identifikacija IST Sašo Blažič 30 45 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64212 Nevrokibernetika OST Damijan Miklavčič 30 45 6
64213 Obdelava biomedicinskih signalov OST Tomaž Jarm 30 45 6
64214 Biomedicinske slikovne tehnologije OST Boštjan Likar, Miran Bürmen 30 45 6
64258 Modul A: Inteligentni sistemi za podporo odločanju IST Igor Škrjanc 30 45 6
64260 Modul B: Evropska tehniška zakonodaja in infrastruktura IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64261 Modul B: Tehniška kakovost IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64262 Modul C: Roboti v stiku s človekom IST Matjaž Mihelj, Aleš Ude 45 30 6
64263 Modul C: Biomehanika IST Roman Kamnik 30 45 6
64264S Modul D: Fotonika IST Janez Krč 30 45 6
64265S Modul D: Preizkušanje elektronskih vezij IST Andrej Žemva 30 45 6
64266 Modul E: Alternativni viri električne energije in energetski trgi IST Marko Čepin, Miloš Pantoš 30 45 6
64267 Modul E: Energetika IST Rafael Mihalič 30 45 6
64268 Modul F: Elektronske napajalne naprave IST Peter Zajec 45 30 6
64269 Modul F: Materiali in tehnologije IST Danjel Vončina 15 60 6
64270 Modul G: Terminalske naprave in uporabniški vmesniki IST Jaka Sodnik 30 45 6
64271S Modul G: Mobilnost in internet stvari IST Janez Bešter 30 45 6

Elektroenergetika

1. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64215 Vezja in signali v energetiki OST Andrej Košir 30 45 6
64216 Konvencionalni viri električne energije OST Marko Čepin 30 45 6
64217 Motnje v elektroenergetskem sistemu OST Rafael Mihalič 30 45 6
64218 Generatorji in transformatorji OST Damijan Miljavec 30 45 6
64250 Umetni inteligentni sistemi ISP Simon Dobrišek 30 45 6
64251 Načrtovanje elektro-mehanskih izdelkov ISP Roman Kamnik, Matjaž Mihelj 30 45 6
64252 Numerično modeliranje fizikalnih pojavov v tehniki, biologiji in medicini ISP Alenka Maček Lebar 45 30 6
64253 Konstruiranje elektronskih naprav ISP Marko Jankovec 30 45 6
64254 Svetlobna tehnika ISP Grega Bizjak 45 30 6
64255 Mehatronski sistemi ISP Vanja Ambrožič 45 30 6
64257 Uporabna statistika ISP Gregor Dolinar, Melita Hajdinjak 15 60 6
64304 Visokofrekvenčna tehnika IST Matjaž Vidmar 30 45 6
64259 Modul A: Identifikacija IST Sašo Blažič 30 45 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64219 Načrtovanje in vzdrževanje elektroenergetskih sistemov OST Miloš Pantoš 30 45 6
64220 Razdelilna in industrijska omrežja OST Grega Bizjak 30 45 6
64221 Elektromotorski pogoni OST Rastko Fišer 30 45 6
64258 Modul A: Inteligentni sistemi za podporo odločanju IST Igor Škrjanc 30 45 6
64260 Modul B: Evropska tehniška zakonodaja in infrastruktura IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64261 Modul B: Tehniška kakovost IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64262 Modul C: Roboti v stiku s človekom IST Matjaž Mihelj, Aleš Ude 45 30 6
64263 Modul C: Biomehanika IST Roman Kamnik 30 45 6
64264S Modul D: Fotonika IST Janez Krč 30 45 6
64265S Modul D: Preizkušanje elektronskih vezij IST Andrej Žemva 30 45 6
64266 Modul E: Alternativni viri električne energije in energetski trgi IST Marko Čepin, Miloš Pantoš 30 45 6
64267 Modul E: Energetika IST Rafael Mihalič 30 45 6
64268 Modul F: Elektronske napajalne naprave IST Peter Zajec 45 30 6
64269 Modul F: Materiali in tehnologije IST Danjel Vončina 15 60 6
64270 Modul G: Terminalske naprave in uporabniški vmesniki IST Jaka Sodnik 30 45 6
64271S Modul G: Mobilnost in internet stvari IST Janez Bešter 30 45 6

Elektronika

1. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64222 Prenosni sistemi OST Sašo Tomažič 30 45 6
64223 Načrtovanje digitalnih vezij OST Matej Možek 30 45 6
64224 Nelinearna elektronska vezja OST Marko Topič 30 45 6
64225 Analiza in optimizacija vezij OST Tadej Tuma 30 45 6
64259 Modul A: Identifikacija IST Sašo Blažič 30 45 6
64250 Umetni inteligentni sistemi ISP Simon Dobrišek 30 45 6
64251 Načrtovanje elektro-mehanskih izdelkov ISP Roman Kamnik, Matjaž Mihelj 30 45 6
64252 Numerično modeliranje fizikalnih pojavov v tehniki, biologiji in medicini ISP Alenka Maček Lebar 45 30 6
64253 Konstruiranje elektronskih naprav ISP Marko Jankovec 30 45 6
64254 Svetlobna tehnika ISP Grega Bizjak 45 30 6
64255 Mehatronski sistemi ISP Vanja Ambrožič 45 30 6
64257 Uporabna statistika ISP Gregor Dolinar, Melita Hajdinjak 15 60 6
64304 Visokofrekvenčna tehnika ISP Matjaž Vidmar 30 45 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64226 Nanoelektronika OST Benjamin Lipovšek 30 45 6
64227 Vodenje sistemov OST Borut Zupančič 30 45 6
64228 Analogna integrirana vezja in sistemi OST Aleksander Sešek 30 45 6
64258 Modul A: Inteligentni sistemi za podporo odločanju IST Igor Škrjanc 30 45 6
64260 Modul B: Evropska tehniška zakonodaja in infrastruktura IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64261 Modul B: Tehniška kakovost IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64262 Modul C: Roboti v stiku s človekom IST Matjaž Mihelj, Aleš Ude 45 30 6
64263 Modul C: Biomehanika IST Roman Kamnik 30 45 6
64264S Modul D: Fotonika IST Janez Krč 30 45 6
64265S Modul D: Preizkušanje elektronskih vezij IST Andrej Žemva 30 45 6
64266 Modul E: Alternativni viri električne energije in energetski trgi IST Marko Čepin, Miloš Pantoš 30 45 6
64267 Modul E: Energetika IST Rafael Mihalič 30 45 6
64268 Modul F: Elektronske napajalne naprave IST Peter Zajec 45 30 6
64269 Modul F: Materiali in tehnologije IST Danjel Vončina 15 60 6
64270 Modul G: Terminalske naprave in uporabniški vmesniki IST Jaka Sodnik 30 45 6
64271S Modul G: Mobilnost in internet stvari IST Janez Bešter 30 45 6

Informacijsko komunikacijske tehnologije

1. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64237S Internetna omrežja OST Andrej Kos, Matevž Pustišek 30 45 6
64238 Obdelava slik in videa OST Tomaž Vrtovec 30 45 6
64239S Programska oprema komunikacijskih sistemov OST Urban Sedlar 30 45 6
64241 Optične komunikacije OST Matjaž Vidmar 30 45 6
64259 Modul A: Identifikacija IST Sašo Blažič 30 45 6
64250 Umetni inteligentni sistemi ISP Simon Dobrišek 30 45 6
64251 Načrtovanje elektro-mehanskih izdelkov ISP Roman Kamnik, Matjaž Mihelj 30 45 6
64252 Numerično modeliranje fizikalnih pojavov v tehniki, biologiji in medicini ISP Alenka Maček Lebar 45 30 6
64253 Konstruiranje elektronskih naprav ISP Marko Jankovec 30 45 6
64254 Svetlobna tehnika ISP Grega Bizjak 45 30 6
64255 Mehatronski sistemi ISP Vanja Ambrožič 45 30 6
64257 Uporabna statistika ISP Gregor Dolinar, Melita Hajdinjak 15 60 6
64304 Visokofrekvenčna tehnika ISP Matjaž Vidmar 30 45 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64242S Načrtovanje in upravljanje informacijsko-komunikacijskih sistemov OST Janez Bešter, Urban Sedlar 30 45 6
64243 Optimizacija v telekomunikacijah OST Andrej Košir 30 45 6
64240 Antene in razširjanje valov OST Matjaž Vidmar 30 45 6
64258 Modul A: Inteligentni sistemi za podporo odločanju IST Igor Škrjanc 30 45 6
64260 Modul B: Evropska tehniška zakonodaja in infrastruktura IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64261 Modul B: Tehniška kakovost IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64262 Modul C: Roboti v stiku s človekom IST Matjaž Mihelj, Aleš Ude 45 30 6
64263 Modul C: Biomehanika IST Roman Kamnik 30 45 6
64264S Modul D: Fotonika IST Janez Krč 30 45 6
64265S Modul D: Preizkušanje elektronskih vezij IST Andrej Žemva 30 45 6
64266 Modul E: Alternativni viri električne energije in energetski trgi IST Marko Čepin, Miloš Pantoš 30 45 6
64267 Modul E: Energetika IST Rafael Mihalič 30 45 6
64268 Modul F: Elektronske napajalne naprave IST Peter Zajec 45 30 6
64269 Modul F: Materiali in tehnologije IST Danjel Vončina 15 60 6
64270 Modul G: Terminalske naprave in uporabniški vmesniki IST Jaka Sodnik 30 45 6
64271S Modul G: Mobilnost in internet stvari IST Janez Bešter 30 45 6

Mehatronika

1. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64215 Vezja in signali v energetiki OST Andrej Košir 30 45 6
64216 Konvencionalni viri električne energije OST Marko Čepin 30 45 6
64218 Generatorji in transformatorji OST Damijan Miljavec 30 45 6
64229 Industrijska elektronika OST Peter Zajec 30 45 6
64259 Modul A: Identifikacija IST Sašo Blažič 30 45 6
64250 Umetni inteligentni sistemi ISP Simon Dobrišek 30 45 6
64251 Načrtovanje elektro-mehanskih izdelkov ISP Roman Kamnik, Matjaž Mihelj 30 45 6
64252 Numerično modeliranje fizikalnih pojavov v tehniki, biologiji in medicini ISP Alenka Maček Lebar 45 30 6
64253 Konstruiranje elektronskih naprav ISP Marko Jankovec 30 45 6
64254 Svetlobna tehnika ISP Grega Bizjak 45 30 6
64255 Mehatronski sistemi ISP Vanja Ambrožič 45 30 6
64257 Uporabna statistika ISP Gregor Dolinar, Melita Hajdinjak 15 60 6
64304 Visokofrekvenčna tehnika ISP Matjaž Vidmar 30 45 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64230 Digitalno procesiranje v mehatroniki I OST Danjel Vončina 30 45 6
64231S Električni servo sistemi OST Vanja Ambrožič 30 45 6
64221 Elektromotorski pogoni OST Rastko Fišer 30 45 6
64258 Modul A: Inteligentni sistemi za podporo odločanju IST Igor Škrjanc 30 45 6
64260 Modul B: Evropska tehniška zakonodaja in infrastruktura IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64261 Modul B: Tehniška kakovost IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64262 Modul C: Roboti v stiku s človekom IST Matjaž Mihelj, Aleš Ude 45 30 6
64263 Modul C: Biomehanika IST Roman Kamnik 30 45 6
64263 Modul C: Biomehanika IST Roman Kamnik 30 45 6
64264S Modul D: Fotonika IST Janez Krč 30 45 6
64265S Modul D: Preizkušanje elektronskih vezij IST Andrej Žemva 30 45 6
64266 Modul E: Alternativni viri električne energije in energetski trgi IST Marko Čepin, Miloš Pantoš 30 45 6
64267 Modul E: Energetika IST Rafael Mihalič 30 45 6
64268 Modul F: Elektronske napajalne naprave IST Peter Zajec 45 30 6
64269 Modul F: Materiali in tehnologije IST Danjel Vončina 15 60 6
64270 Modul G: Terminalske naprave in uporabniški vmesniki IST Jaka Sodnik 30 45 6
64271S Modul G: Mobilnost in internet stvari IST Janez Bešter 30 45 6

Napredni elektroenergetski sistemi

1. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64216E Konvencionalni viri električne energije OST Marko Čepin 30 45 6
64215E Vezja in signali v energetiki OST Andrej Košir 30 45 6
64237E Internetna omrežja 1 OST Andrej Kos, Matevž Pustišek 30 45 6
64224E Nelinearna elektronska vezja OST Marko Topič 30 45 6
64254E Svetlobna tehnika ISP Grega Bizjak 45 30 6
64311E Komunikacijska elektronika ISP Matjaž Vidmar 30 45 6
64239E Programska oprema komunikacijskih sistemov ISP Urban Sedlar 30 45 6
64299E Modul L: Varnost informacijsko komunikacijskih sistemov ISP Sašo Tomažič 30 45 6
64259E Modul A: Identifikacija ISP Sašo Blažič 30 45 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64284E Zaščita in vodenje EES OST Miloš Pantoš 30 45 6
64271E Mobilnost in internet stvari OST Janez Bešter, Urban Sedlar 30 45 6
64268E Elektronske napajalne naprave OST Peter Zajec 45 30 6
64267E Modul E: Energetika ISP Rafael Mihalič 30 45 6
64266E Modul E: Alternativni viri električne energije in energetski trgi ISP Marko Čepin, Miloš Pantoš 30 45 6
64243E Modul L: Operacijske raziskave v telekomunikacijah ISP Andrej Košir 30 45 6
64258E Modul A: Inteligentni sistemi za podporo odločanju ISP Igor Škrjanc 30 45 6

Robotika

1. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64200 Digitalno vodenje OST Sašo Blažič 30 45 6
64232 Kinematika in dinamika robotov OST Marko Munih 30 45 6
64233 Kompleksni merilni sistemi OST Janko Drnovšek, Jovan Bojkovski, Dušan Agrež 30 45 6
64234 Robotski in merilni vgrajeni sistemi OST Roman Kamnik, Domen Hudoklin 45 30 6
64259 Modul A: Identifikacija IST Sašo Blažič 30 45 6
64250 Umetni inteligentni sistemi ISP Simon Dobrišek 30 45 6
64251 Načrtovanje elektro-mehanskih izdelkov ISP Roman Kamnik, Matjaž Mihelj 30 45 6
64252 Numerično modeliranje fizikalnih pojavov v tehniki, biologiji in medicini ISP Alenka Maček Lebar 45 30 6
64253 Konstruiranje elektronskih naprav ISP Marko Jankovec 30 45 6
64254 Svetlobna tehnika ISP Grega Bizjak 45 30 6
64255 Mehatronski sistemi ISP Vanja Ambrožič 45 30 6
64257 Uporabna statistika ISP Gregor Dolinar, Melita Hajdinjak 15 60 6
64304 Visokofrekvenčna tehnika ISP Matjaž Vidmar 30 45 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64205 Avtomatizirani in virtualni merilni sistemi OST Janko Drnovšek, Jovan Bojkovski 30 45 6
64235 Robotski vid OST Žiga Špiclin 30 45 6
64236 Vodenje robotov OST Matjaž Mihelj 45 30 6
64258 Modul A: Inteligentni sistemi za podporo odločanju IST Igor Škrjanc 30 45 6
64260 Modul B: Evropska tehniška zakonodaja in infrastruktura IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64261 Modul B: Tehniška kakovost IST Janko Drnovšek, Gaber Begeš 30 45 6
64262 Modul C: Roboti v stiku s človekom IST Matjaž Mihelj, Aleš Ude 45 30 6
64263 Modul C: Biomehanika IST Roman Kamnik 30 45 6
64264S Modul D: Fotonika IST Janez Krč 30 45 6
64265S Modul D: Preizkušanje elektronskih vezij IST Andrej Žemva 30 45 6
64266 Modul E: Alternativni viri električne energije in energetski trgi IST Marko Čepin, Miloš Pantoš 30 45 6
64267 Modul E: Energetika IST Rafael Mihalič 30 45 6
64268 Modul F: Elektronske napajalne naprave IST Peter Zajec 45 30 6
64269 Modul F: Materiali in tehnologije IST Danjel Vončina 15 60 6
64270 Modul G: Terminalske naprave in uporabniški vmesniki IST Jaka Sodnik 30 45 6
64271S Modul G: Mobilnost in internet stvari IST Janez Bešter 30 45 6

Avtomatika in informatika

2. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64272 Avtonomni mobilni sistemi OST Gregor Klančar 30 45 6
64273 Modul H: Proizvodni management IST Gašper Mušič 30 45 6
64319 Modul H: Industrijska informatika IST Gašper Mušič 30 45 6
64275 Modul H: Seminar iz inteligentnega vodenja IST Gašper Mušič 60 15 6
64276 Modul I: Slikovne tehnologije IST Janez Perš 45 30 6
64277 Modul I: Govorne tehnologije IST Simon Dobrišek 30 45 6
64278 Modul I: Seminar iz biometričnih sistemov IST Vitomir Štruc 60 15 6
64305 Napredne metode vodenja procesov ISP Vito Logar 30 45 6
64306 Akustika in ultrazvok ISP Samo Beguš 30 45 6
64307 Komunikacija v razvoju in raziskavah ISP Damijan Miklavčič 45 30 6
64308 Integrirana vezja pri visokih frekvencah ISP Aleksander Sešek 30 45 6
64309 Napredne tehnologije prenosa električne energije ISP Rafael Mihalič 30 45 6
64310 Konstruiranje električnih strojev ISP Damijan Miljavec 45 30 6
64311 Komunikacijska elektronika ISP Matej Zajc 30 45 6
64312 Fizika snovi ISP Tomaž Gyergyek, Veronika Kralj Iglič 15 60 6
64318 Interdisciplinarni projekti ISP Matevž Pesek 60 30 6
64320 Seminar iz naprednih tehnologij ISP Roman Kamnik 30 30 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64313 Magistrsko delo OST 30

Biomedicinska tehnika

2. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64279 Analiza medicinskih slik OST Žiga Špiclin 30 45 6
64280 Inteligentne metode raziskovanja podatkov v biomedicini OST Igor Škrjanc 30 45 6
64281 Bioelektromagnetika OST Tadej Kotnik 30 45 6
64282 Seminar iz biomedicinske tehnike OST Damijan Miklavčič, Žiga Špiclin 60 15 6
64305 Napredne metode vodenja procesov ISP Vito Logar 30 45 6
64306 Akustika in ultrazvok ISP Samo Beguš 30 45 6
64307 Komunikacija v razvoju in raziskavah ISP Damijan Miklavčič 45 30 6
64308 Integrirana vezja pri visokih frekvencah ISP Aleksander Sešek 30 45 6
64309 Napredne tehnologije prenosa električne energije ISP Rafael Mihalič 30 45 6
64310 Konstruiranje električnih strojev ISP Damijan Miljavec 45 30 6
64311 Komunikacijska elektronika ISP Matej Zajc 30 45 6
64312 Fizika snovi ISP Tomaž Gyergyek, Veronika Kralj Iglič 15 60 6
64318 Interdisciplinarni projekti ISP Matevž Pesek 60 30 6
64320 Seminar iz naprednih tehnologij ISP Roman Kamnik 30 30 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64313 Magistrsko delo OST 30

Elektroenergetika

2. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64283 Dinamični pojavi v elektroenergetskih sistemih OST Rafael Mihalič 30 45 6
64284 Zaščita in vodenje EES OST Miloš Pantoš 30 45 6
64285 Kakovost električne energije OST Igor Papič 30 45 6
64286 Seminar iz elektroenergetike OST Marko Čepin 60 15 6
64305 Napredne metode vodenja procesov ISP Vito Logar 30 45 6
64306 Akustika in ultrazvok ISP Samo Beguš 30 45 6
64307 Komunikacija v razvoju in raziskavah ISP Damijan Miklavčič 45 30 6
64308 Integrirana vezja pri visokih frekvencah ISP Aleksander Sešek 30 45 6
64309 Napredne tehnologije prenosa električne energije ISP Rafael Mihalič 30 45 6
64310 Konstruiranje električnih strojev ISP Damijan Miljavec 45 30 6
64311 Komunikacijska elektronika ISP Matej Zajc 30 45 6
64312 Fizika snovi ISP Tomaž Gyergyek, Veronika Kralj Iglič 15 60 6
64318 Interdisciplinarni projekti ISP Matevž Pesek 60 30 6
64320 Seminar iz naprednih tehnologij ISP Roman Kamnik 30 30 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64313 Magistrsko delo OST 30

Elektronika

2. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64287 Digitalna integrirana vezja in sistemi OST Andrej Žemva 30 45 6
64288 Mikroelektronski sistemi OST Drago Strle 30 45 6
64289 Operacijski sistemi v realnem času OST Tadej Tuma 30 45 6
64290 Seminar iz elektronike OST Marko Jankovec 60 15 6
64305 Napredne metode vodenja procesov ISP Vito Logar 30 45 6
64306 Akustika in ultrazvok ISP Samo Beguš 30 45 6
64307 Komunikacija v razvoju in raziskavah ISP Damijan Miklavčič 45 30 6
64308 Integrirana vezja pri visokih frekvencah ISP Aleksander Sešek 30 45 6
64309 Napredne tehnologije prenosa električne energije ISP Rafael Mihalič 30 45 6
64310 Konstruiranje električnih strojev ISP Damijan Miljavec 45 30 6
64311 Komunikacijska elektronika ISP Matej Zajc 30 45 6
64312 Fizika snovi ISP Tomaž Gyergyek, Veronika Kralj Iglič 15 60 6
64318 Interdisciplinarni projekti ISP Matevž Pesek 60 30 6
64320 Seminar iz naprednih tehnologij ISP Roman Kamnik 30 30 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64313 Magistrsko delo OST 30

Informacijsko komunikacijske tehnologije

2. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64299 Varnost informacijsko komunikacijskih sistemov OST Sašo Tomažič 30 45 6
64300 Seminar iz načrtovanja in razvoja programske opreme v telekomunikacijah OST Jaka Sodnik 60 15 6
64301S Modul J: Internetne storitve in aplikacije IST Urban Sedlar, Andrej Kos 30 45 6
64302S Modul J: Omrežja naslednje generacije IST Andrej Kos, Urban Sedlar 30 45 6
64303 Modul K: Satelitske komunikacije in navigacija IST Boštjan Batagelj 30 45 6
64256 Modul K: Akustika v komunikacijah IST Jaka Sodnik 30 45 6
64305 Napredne metode vodenja procesov ISP Vito Logar 30 45 6
64306 Akustika in ultrazvok ISP Samo Beguš 30 45 6
64307 Komunikacija v razvoju in raziskavah ISP Damijan Miklavčič 45 30 6
64308 Integrirana vezja pri visokih frekvencah ISP Aleksander Sešek 30 45 6
64309 Napredne tehnologije prenosa električne energije ISP Rafael Mihalič 30 45 6
64310 Konstruiranje električnih strojev ISP Damijan Miljavec 45 30 6
64311 Komunikacijska elektronika ISP Matej Zajc 30 45 6
64312 Fizika snovi ISP Tomaž Gyergyek, Veronika Kralj Iglič 15 60 6
64318 Interdisciplinarni projekti ISP Matevž Pesek 60 30 6
64320 Seminar iz naprednih tehnologij ISP Roman Kamnik 30 30 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64313 Magistrsko delo OST 30

Mehatronika

2. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64291 Digitalno procesiranje v mehatroniki II OST Vanja Ambrožič 30 45 6
64292 Integrirani pogonski sistemi OST Rastko Fišer 45 30 6
64293 Senzorji in merilni pretvorniki OST Peter Zajec 30 45 6
64294 Seminar iz mehatronike OST Danjel Vončina 60 15 6
64305 Napredne metode vodenja procesov ISP Vito Logar 30 45 6
64306 Akustika in ultrazvok ISP Samo Beguš 30 45 6
64307 Komunikacija v razvoju in raziskavah ISP Damijan Miklavčič 45 30 6
64308 Integrirana vezja pri visokih frekvencah ISP Aleksander Sešek 30 45 6
64309 Napredne tehnologije prenosa električne energije ISP Rafael Mihalič 30 45 6
64310 Konstruiranje električnih strojev ISP Damijan Miljavec 45 30 6
64311 Komunikacijska elektronika ISP Matej Zajc 30 45 6
64312 Fizika snovi ISP Tomaž Gyergyek, Veronika Kralj Iglič 15 60 6
64318 Interdisciplinarni projekti ISP Matevž Pesek 60 30 6
64320 Seminar iz naprednih tehnologij ISP Roman Kamnik 30 30 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64313 Magistrsko delo OST 30

Napredni elektroenergetski sistemi

2. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64301E Internetne storitve in aplikacije OST Urban Sedlar 30 45 6
64283E Dinamični pojavi v elektroenergetskih sistemih OST Rafael Mihalič, Urban Rudež 30 45 6
64309E Napredne tehnologije prenosa električne energije OST Rafael Mihalič, Urban Rudež 30 45 6
64264E Fotonika OST Janez Krč 30 45 6
64253E Konstruiranje elektronskih naprav ISP Marko Jankovec 30 45 6
64220E Razdelilna in industrijska omrežja ISP Grega Bizjak 30 45 6
64285E Kakovost električne energije ISP Igor Papič 30 45 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64313 Magistrsko delo OST 30

Robotika

2. letnik

1. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64272 Avtonomni mobilni sistemi OST Gregor Klančar 30 45 6
64295 Robotski mehanizmi OST Marko Munih, Jadran Lenarčič 30 45 6
64296 Haptični in sodelujoči roboti OST Matjaž Mihelj 30 45 6
64297 Seminar iz robotike in merjenj OST Marko Munih, Janko Drnovšek 60 15 6
64305 Napredne metode vodenja procesov ISP Vito Logar 30 45 6
64306 Akustika in ultrazvok ISP Samo Beguš 30 45 6
64307 Komunikacija v razvoju in raziskavah ISP Damijan Miklavčič 45 30 6
64308 Integrirana vezja pri visokih frekvencah ISP Aleksander Sešek 30 45 6
64309 Napredne tehnologije prenosa električne energije ISP Rafael Mihalič 30 45 6
64310 Konstruiranje električnih strojev ISP Damijan Miljavec 45 30 6
64311 Komunikacijska elektronika ISP Matej Zajc 30 45 6
64312 Fizika snovi ISP Tomaž Gyergyek, Veronika Kralj Iglič 15 60 6
64318 Interdisciplinarni projekti ISP Matevž Pesek 60 30 6
64320 Seminar iz naprednih tehnologij ISP Roman Kamnik 30 30 6
2. semester
Šifra Ime Steber Nosilec Vaje Predavanja ECTS
64313 Magistrsko delo OST 30

Bodi na tekočem

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, Tržaška cesta 25, 1000 Ljubljana

E:  dekanat@fe.uni-lj.si T:  01 4768 411