Dogodek

Artemis: Srečanje z ameriškim astronavtom Randyem Bresnikom

Datum objave: 16.10.2024 Datum začetka: 22.10.2024 Ura začetka: 15:00 Lokacija: Predavalnica 1

Na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani bomo v torek, 22. oktobra, ob 15. uri v predavalnici P1 gostili ameriškega astronavta in pomočnika vodje Astronavtskega urada za raziskovanje pri NASA. Astronavtski urad za raziskovanje vodi razvoj in testiranje vsega, kar bo delovalo zunaj nizke zemeljske orbite na misijah Artemis.

Dogodek bo vključeval kratke predstavitve in okroglo mizo, kjer bodo sodelovali predstavniki UL FE in Centra Noordung.

Program bo zajemal predstavitev programa Artemis, ki ga bo predstavil Randy Bresnik, ter projekte študentov, kot sta Green Teleport s Fakultete za elektrotehniko in Space Dent s Fakultete za strojništvo. Predstavljen bo tudi center Noordung, obiskali pa bomo tudi enega izmed laboratorijev FE, kjer bo omogočen vpogled v inovativno delo fakultete.

Dogodek bo trajal približno 90 minut in je odlična priložnost za vse, ki jih zanimajo vesolje, znanost ter napredne tehnologije. Vljudno vabljeni!