Delovna mesta

[GEN-I] Tržni analitik na področju trgovanja z energenti (m/ž)

Datum objave: 11.3.2024 Rok za prijavo: 12.3.2024

Tržni analitik na področju trgovanja z energenti (m/ž)

Vas zanima napovedovanje gibanja cen in priprava analiz trga z električno energijo? Ste pripravljeni razvijati svoje spretnosti in se učiti, čeprav še nimate izkušenj na tem področju? Iščemo posameznike, ki so predani in proaktivni ter se želijo preizkusiti na področju analize trga električne energije.

Pridružite se ekipi analitikov na področju trgovanja!

Energetika je na pragu velikih sprememb: razpršeni obnovljivi energetski viri, elektromobilnost, nove tehnologije, digitalizacija, trajnostne rešitve, čista in decentralizirana energija za vsakogar. Z odločnimi in samozavestnimi koraki v skupini GEN-I stopamo na pot zelene transformacije in spodbujamo posameznika, da pripomore k boljši, bolj zeleni prihodnosti. Z ekipo strokovnjakov raznovrstnih področij razvijamo rešitve, ki bodo omogočile čisto energijo in razogljičenje posameznika in podjetij. Že vse od svoje ustanovitve se uvrščamo med najbolj inovativne in hitro rastoče akterje, ne le na slovenskem ampak tudi na evropskem energetskem trgu. Z enakim zagonom in še večjo motivacijo želimo spremeniti svet na bolje.

Ker velike spremembe zahtevajo najboljše, iščemo okrepitve z najboljšimi.

Tvoji izzivi:

• spremljanje trgov z električno energijo in drugih energentov ter priprava analiz,
  • priprava in razvoj poročil o dogajanju na posameznih trgih in razlaga le-teh,
  • izdelava cenovnih napovedi in interpretacija rezultatov,
  • aktivno sodelovanje s trgovci pri pripravi trgovalnih strategij,
  • sodelovanje pri razvoju modelov za napovedovanje dogajanja na trgih.

Naša pričakovanja:

• vsaj VI. stopnja ekonomske oz. naravoslovne smeri,
  • občutek za poslovno razmišljanje, želja po spremljanju dogajanja na trgih in prepoznavanju priložnosti,
  • analitično razmišljanje ter želja za delo s podatki,
  • sposobnost interpretacije pridobljenih rezultatov ter predstavitve analiz in napovedi,
  • osnovno znanje programiranja (Python),
  • pripravljenost za učenje, visoka motiviranost, komunikativnost, samostojnost in proaktivnost,
  • aktivno znanje angleškega jezika.

Nudimo ti

Lokacija dela: Ljubljana