Kratkotrajna študijska izmenjava v sklopu programa MIRAI

Datum objave: 3.8.2023

Veleposlaništvo Japonske v Sloveniji obvešča vse zainteresirane študente o razpisu za program MIRAI. Program MIRAI je krajši štipendijski program za študente iz Evrope, Srednje Azije in Kavkaza, ki se izobražujejo na področjih diplomacije, varnostne politike, ekonomije, znanosti in tehnologije, umetnosti in kulture, mednarodnih odnosov, okoljskih ved, študij trajnostnega razvoja, azijskih študij, japonologije ali drugih sorodnih področij.

Način prijave

Rok za prijavo:

• 20. avgust 2023 (skupina 2‒5)
  • 30. avgust 2023 (spletni program – skupina 7)

Prijava za Slovenijo je mogoča v skupine od 2 do 5 in skupino 7 prek povezav.

Skupina 2 (Tema: Diplomacija in varnostna politika)
Skupina 3 (Tema: Gospodarstvo in poslovanje)
Skupina 4 (Tema: Znanost in tehnologija)
Skupina 5 (Tema: Okolje in ekologija)
Skupina 7 (Tema: Odkrivanje regij in kultur – Spletni program).

Programi bodo na Japonskem potekali od 14.21. novembra 2023 (skupine 2, 3 in 5) in od 13.20. februarja 2024 (skupina 4). Spletni program (skupina 7) se bo odvijal deset zaporednih dni ali ob določenih dnevih med 1. in 20. oktobrom 2023 (UTC: 7.00‒11.00)

Po oddani elektronski prijavi bodo izbrani kandidati opravili izbirni postopek na Veleposlaništvu Japonske v Sloveniji.

Prijavo je možno oddati izključno preko spleta na naslednjih povezavah:

Več informacij je dostopnih na tej povezavi.