Odprt razpis Erasmus+ 2023/2024 - poletni semester

Datum objave: 5.9.2023

Univerza v Ljubljani je objavila naknadni razpis za Študijske izmenjave (Erasmus+ SMS) za poletni semester študijskega leta 2023/2024. Na razpis se lahko prijavijo študenti, ki želijo na izmenjavo v poletnem semestru in se prvotno niso prijavili na Erasmus+ izmenjavo.

Besedilo razpisa in navodila boste našli tukaj.

Promocijski video za Erasmus+ študentke in študente Univerze v Ljubljani

Program Erasmus+ študentu omogoča, da del rednih študijskih obveznosti na kateri koli stopnji študija (vključujoč pripravo diplomskih, magistrskih ali doktorskih nalog, a izključujoč raziskovalno delo, ki ni neposredna študijska obveznost), namesto na matični instituciji opravi na partnerski instituciji v tujini.

Partnerske institucije so tiste institucije, s katerimi ima Univerza v Ljubljani podpisan medinstitucionalni sporazum o izmenjavi študentov v določenem študijskem letu.

Cilji tovrstne mobilnosti so:

• izboljšanje učnih kompetenc,
  • povečanje zaposljivosti in možnosti zaposlitve,
  • povečanje iniciativnosti in podjetništva,
  • povečanje samozavesti in samospoštovanja,
  • izboljšanje jezikovnih sposobnosti,
  • povečanje medkulturne zavesti,
  • aktivnejše sodelovanje v družbi,
  • boljše poznavanje EU projektov in EU vrednot,
  • povečanje motiviranosti za nadaljnje izobraževanje (formalno in neformalno) in usposabljanje po opravljeni mobilnosti.

Študij v tujini v okviru programa Erasmus+ mora biti vnaprej določen z dokumentom ŠTUDIJSKI SPORAZUM, ki ga podpišejo študent, Erasmus+ koordinator na matični članici in Erasmus+ koordinator na tuji instituciji.