[ALUMNITEKA] Kako spimo in sanjamo ljudje ter kako živali?

Datum objave: 20.1.2023

Ali ste vedeli, da Slovenci spimo premalo? Kaj so sanje in zakaj sanjamo? Ali spijo živali drugače kot ljudje?

Na prvi Alumniteki v letu 2023 bodo na Filozofski fakulteti govorili o spanju in sanjah ljudi z vidika antropologije, teologije, nevroznanosti in japonologije. Ne bodo pa se ustavili samo pri ljudeh, ampak nas bo zanimalo tudi, kako spijo in sanjajo živali.

zakaj spimo in kakšne so funkcije spanja ter sanj na podlagi preučevanja možganov?. Primerjali bodo naše spalne vzorce in kulturo sanj s tisto na Japonskem. Ne bodo pozabili tudi na medvrstne razlike ter se vprašali, kako spijo živali in kako se razlikujejo njihovi spalni vzorci.

Priložnost, da v živo slišite, vse, kar vas je zanimalo o spanju in sanjah, bo v sredo, 1. februarja ob 18. uri na Filozofski fakulteti.

Z nami bodo:

• prof. dr. Gregor Majdič