Center Digitalna UL - digitalno kompetenten učitelj po kovidnem obdobju

Datum objave: 11.4.2023

V petek, 14. 4. 2023 bo v okviru Centra Digitalna UL na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani izveden razširjeni posvet učitelji učiteljem, v katerem bodo rdeča nit pridobljena spoznanja iz kovidnega obdobja in njihov vpliv na pridobivanje digitalnih kompetenc pedagogov prihodnosti v univerzitetnih okoljih. Na posvetu bodo sodelovali pedagogi iz Univerze v Ljubljani, kot tudi Univerze na Primorskem, povabili pa smo tudi izkušene visokošolske učitelje iz Finske, Nemčije, Italije in Grčije.

Visokošolski učitelji iz različnih EU držav bodo predstavili svoje izkušnje, dobre prakse, prednosti in slabosti, ki so jih sami doživeli v kovidnem času pri izvedbi pedagoškega procesa. Hkrati bodo predstavljeni tudi rezultati evropskega projekta Hi-Teach, v katerem so eminentne evropske univerze analizirale rabo IKT v kovidnem obdobju ter razvile masovni odprti spletni tečaj (MOST), za pridobivanje novih digitalnih pedagoških kompetenc za prihajajoče post-kovidno obdobje. Več o projektu na naslovu: https://hi-teach.unisa.it/. V zadnjem delu posveta bodo visokošolski učitelji iz Univerze v Ljubljani predstavili lastne posodobitve predmetov z uporabo IKT in svoje izkušnje delili s kolegi.