Cepljenje proti okužbam s HPV

Datum objave: 28.9.2023

V želji po boljši zaščiti mladih proti okužbi z virusom HPV bo Zdravstveni dom za študente Univerze v Ljubljani organiziral 15. cepilni dan, ki bo potekal v sredo, 4. oktobra 2023, od 7. do 19. ure.

Cepilni dan je namenjen vsem, ki bi se proti okužbi z virusom HPV radi cepili prvič, kot tudi posameznikom, ki so že prejeli katerega izmed odmerkov ter želijo opraviti cepljenje z drugim oziroma tretjim odmerkom; za dosego dolgoročne zaščite proti virus HPV je namreč treba izvršiti celotno predpisano shemo cepljenja.

Obvezno je predhodno naročanje do srede, 4. oktobra 2023. Na cepljenje se lahko naročite tudi preko aplikacije doZdravnika.