Teden mobilnosti in projekt HE EV4EU

Datum objave: 19.9.2023

Ob tednu mobilnosti želi Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, izpostaviti njeno aktivno vključevanje v raziskovalne projekte na področju elektrifikacije mobilnosti. Med njimi je tudi projekt Horizon Europe EV4EU – Electric Vehicles Management for carbon neutrality in Europe (ev4eu.eu).

V projektu EV4EU, na katerem sodeluje 16 partnerjev, raziskujemo vpliv množične uvedbe e-mobilnosti s poudarkom na novih tehnologijah in poslovnih modelih V2X (vehicle to everything).

Skupaj s podjetji GEN-i, ABB in Elektro Celje smo raziskovalno vpeti v postavitev pilotnega poligona v Krškem, kjer bomo testirali polnilnice z možnostjo dvosmernega polnjenja skupaj z električnimi vozili, ki podpirajo tehnologijo V2G (vehicle to grid). Raziskovali bomo izbrane primere uporabe tehnologije V2X in sodelovanje električnih vozil v storitvah prožnosti na trgu električne energije.