Obisk vodstva UL FE v Kolektorju

Datum objave: 24.2.2023

V petek, 24. februarja, je vodstvo Fakultete za elektrotehniko obiskalo podjetje Kolektor v Idriji. Obiska so se udeležili dekan prof. dr. Gregor Dolinar, prodekan za pedagoško dejavnost, prof. dr. Roman Kamnik, prodekan za znanstveno-raziskovalno dejavnost, prof. dr. Sašo Blažič, prodekan za finančne zadeve in kakovost, izr. prof. dr. David Nedeljković in tajnik fakultete, mag. Tea Urankar.

V sklopu obiska je g. Marjan Drmota, direktor strateške skupine Kolektor Mobility in predsednik razširjenega Upravnega odbora UL FE, razkazal proizvodne obrate. V pogovoru so si vodstva izmenjala informacije o projektih v teku in pregledala možnosti sodelovanja na področjih, kjer je v ospredju zeleni prehod v avtomobilski industriji. Dotaknili so se tudi sodelovanja na področju kadrovske problematike in pomembnosti odziva izobraževalnih ustanov na potrebe gospodarstva, s poudarkom na kompetencah inženirjev elektrotehnike, s katerimi bodo naši diplomanti kos najaktualnejšim tehnološkim izzivom.