Poslovil se je prof. dr. Peter Jereb

Datum objave: 19.9.2023

Sporočamo vam žalostno vest, da nas je zapustil spoštovani kolega upokojeni prof. dr. Peter Jereb.

Dr. Jereb je na znanstvenem področju električnih strojev veljal za eminenco. Bil je dolgoletni predstojnik Laboratorija za električne stroje, med leti 1985 in 1989 pa tudi dekan fakultete. V svoje pedagoško delo je vpeljal številna najnovejša dognanja in teoretične pristope k obravnavi strojev, študentom in sodelavcem pa je bil vedno pripravljen pomagati tako s strokovnimi kot tudi z življenjskimi nasveti. Njegova znanstvena in učbeniška zapuščina nas bo tudi v prihodnje navdihovala in vodila pri načrtovanju novih zmogljivejših električnih strojev.

Žalna seja za spoštovanim profesorjem bo v četrtek, 5. oktobra 2023, ob 14:15 v predavalnici P2 na Fakulteti za elektrotehniko.