Prestižna revija objavila članek sodelavcev Laboratorija za fiziko

Datum objave: 2.4.2024

Prestižna revija Proceedings of the National Academy of Sciences (USA) je objavila članek s področja biofizike in simulacij v biologiji z naslovom:  R. K. Sadhu, M. Luciano, W. Xi, C. Martinez-Torres, M. Schröder, C. Blum, M. Tarantola, S. Villa, S. Penič, A. Iglič, C. Beta, O. Steinbock, E. Bodenschatz, B. Ladoux, S. Gabriele, Nir S. Gov: A minimal physical model for curvotaxis driven by curved protein complexes at the cell’s leading edge. PNAS, 121 (12): e2306818121, 2024, pri katerem sta sodelovala člana Fakultete za elektrotehniko UL doc. dr. Samo Penič in prof. ddr. Aleš Iglič. Delo je nastalo v sodelovanju znanstvenikov iz Slovenije, Izraela, Indije, ZDA, Nemčije, Francije, Švice in Belgije. Teoretični del članka bazira na uporabi Monte Carlo simulacijskega programa, ki je bil razvit v okviru raziskovalne skupine Laboratorij za fiziko na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani.

Povezava do članka v Delu