Razstava "Utrip elektrotehnike" na Krakovskem nasipu

Datum objave: 11.1.2023

Na Krakovskem napisu ob Ljubljanici se je včeraj začela fotografska razstava Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani z naslovom Utrip elektrotehnike.

Pedagoško in znanstveno-raziskovalno delo Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani je usmerjeno v tehnologije prihodnosti na različnih področjih elektrotehnike in multimedije. Vzporedno z vodilno vlogo pri izobraževanju vrhunskih strokovnjakov gradimo uspešno znanstveno-raziskovalno sodelovanje s slovenskim gospodarstvom ter sodelujemo v številnih mednarodnih projektih.

Pričujoče fotografije predstavljajo utrip vsakodnevnega dela na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, praktične eksperimente, pedagoški proces, raziskovalno delo … Prikazati želimo, kako široko področje je pravzaprav elektrotehnika in kako je tako samoumevno vkomponirana v naš vsakdan, da je skoraj ne opazimo, obenem pa tako nujna, da brez nje težko (pre)živimo.

Avtorica fotografij je Kaja Brezočnik, plakate je oblikoval dr. Jure Trilar, razstavo pa je omogočil Turizem Ljubljana.

Razstava bo na ogled do 10. 2. 2023. Vabljeni k ogledu!