Štipendijski program Nemške zvezne fundacije za okolje

Datum objave: 1.9.2022

Štipendijski program Nemške zvezne fundacije za okolje, ki univerzitetnim diplomantom omogoča pridobitev dodatne strokovne usposabljenosti za reševanje nalog varstva okolja in ohranjanja narave v njihovih matičnih državah. Rok za naslednje prijave je v ponedeljek 5. 9. 2022, prijave potekajo dvakrat letno.

Štipendijski program traja od šest do dvanajst mesecev in vključuje večtedenski intenzivni tečaj nemščine. Inštitucije, ki gostijo udeležence, so univerze, raziskovalni inštituti, podjetja in društva v Nemčiji. Najboljši štipendisti se lahko potem prijavijo tudi na 6 mesečni financirani projekt izveden v Sloveniji.

Prijavijo se lahko magistranti s katerekoli fakultete, več pa v prilogi na dnu novice.

Priloge