Študentje Fakultete za elektrotehniko obiskali raziskovalni reaktor

Datum objave: 15.2.2024

Zadnji dan prvega semestra v šolskem letu 2023/24 so študentje Fakultete za elektrotehniko s Katedre za elektroenergetske sisteme in naprave obiskali raziskovalni reaktor Triga Mark II. Ogledali so si delovanje reaktorja, ki je bazenskega tipa in vanj pogledali med njegovim obratovanjem. Ogled je bil še eden iz serije ogledov, kjer študentom v okviru predmeta Konvencionalni viri električne energije skoraj vsako leto poleg teorije o klasičnih elektrarnah, kamor štejemo tudi jedrske elektrarne, pokažemo dejansko napravo, ki je namenjena tudi šolanju osebja jedrske elektrarne in analiziranju pogojev v energetskem jedrskem reaktorju.

Slika kaže študente na platformi vpogleda v reaktor.

Za ogled gre zahvala sodelovanju Fakultete za elektrotehniko z Institutom Jožef Stefan in Reaktorskim infrastrukturnim centrom.

Jedrske vsebine so še posebnega pomena, ker v Sloveniji resno vodimo vseslovenski projekt nove jedrske elektrarne.