Tekmovanje v esejih - Shaping the digital future

Datum objave: 18.11.2022

Na zavodu IPM Akademija, v sklopu IPM Skupine, v sodelovanju z Veleposlaništvom Združenih držav Amerike v mesecu novembru in decembru 2022, v sklopu širšega projekta Shaping the Digital Future, organiziramo tekmovanje oz. natečaj za študente v pisanju strokovnih esejev, na temo razvoja digitalnih tehnologij.

Teme, ki jih ponujamo kot osnovo za pisanje strokovnih esejev so:

1. Kvantno računalništvo in kriptografija
  2. Varnostne ranljivosti in šibke točke blockchaina
  3. Uporaba AI za zaznavanje nevarnih aktivnosti v internih omrežjih
  4. Iz česa je sestavljena dobra VPN storitev?
  5. Varno shranjevanje biometričnih podatkov na mobilnih napravah

Sodelovanje na natečaju je namenjeno študentom vseh letnikom.

Zmagovalec bo prejel denarno nagrado v višini 200 EUR, drugouvrščeni v višini 100 EUR, tretjeuvrščeni pa 50 EUR. Vsi trije prejmejo tudi priznanje.

Študentke in študentje prijavo na natečaj oddajo z izpolnitvijo obrazca na sledeči povezavi: tinyurl.com/4s2umuba

Več informacij o celotnem projektu si lahko preberete na spletni strani: futureisdigital.eu.

Dodatne informacije:
jaka.gruden@ipmgroup.si