Univerza v Ljubljani izbrala 10 izjemnih mentorjev in mentoric

Datum objave: 24.3.2023

Univerza v Ljubljani je letos prvič izvedla razpis za izjemne mentorice in mentorje mladim raziskovalcem z namenom nadgrajevanja raziskovalne odličnosti. Izbrali so 10 mentorjev in mentoric, ki bodo poleg redno dodeljenih mest za mlade raziskovalce v okviru raziskovalnih programov dobili po eno dodatno mentorsko mesto.

Fakulteta za elektrotehniko ima med desetimi, kar dva izjemna mentorja! To sta prof. dr. Damijan Miklavčič in prof. dr. Igor Škrjanc.

Razpis je bil namenjen najboljšim raziskovalcem in raziskovalkam UL, ki vodijo vsaj en mednarodni projekt oziroma slovenski del mednarodnega projekta v vrednosti vsaj 100.000 evrov, in ki so bili mentorji vsaj dvema doktorantoma, ki sta študij uspešno zaključila v zadnjih šestih letih.

Mentorji imajo ključno vlogo pri študiju posameznega doktorskega študenta, pri določitvi programa doktorskega študija, pri svetovanju in usmerjanju znanstvenoraziskovalnega dela ter pri sprotnem ocenjevanju njegovega napredka.

Iskrene čestitke obema profesorjema!