Univerza v Ljubljani izbrala deset izjemnih mentoric in mentorjev

Datum objave: 14.3.2024

Univerza v Ljubljani je januarja drugo leto zapored objavila razpis za dodelitev mentorskih mest izjemnim mentorjem in mentoricam z namenom nagrajevanja raziskovalne odličnosti. Mednarodna komisija, sestavljena iz članov Svetovne mreže Univerze v Ljubljani (SMUL) ter raziskovalnih inštitutov, je na podlagi Pravilnika o izboru in financiranju mladih raziskovalk in raziskovalcev izbrala deset izjemnih mentorjev in mentoric, pri katerih se bodo jeseni začele usposabljati mlade raziskovalke in raziskovalci.

Za izjemnega mentorja je s Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani izbran prof. dr. Marko Topič.

Razpis je bil namenjen najboljšim raziskovalcem in raziskovalkam na Univerze v Ljubljani, ki vodijo vsaj en mednarodni projekt oziroma slovenski del mednarodnega projekta v vrednosti vsaj 100.000 evrov, in ki so bili mentorji vsaj dvema doktorjema znanosti.

Mentorji imajo ključno vlogo pri študiju posameznega doktorskega študenta, pri določitvi programa doktorskega študija, pri svetovanju in usmerjanju znanstvenoraziskovalnega dela ter pri sprotnem ocenjevanju njegovega napredka.