Volitve za dekana Fakultete za elektrotehniko UL

Datum objave: 12.5.2023

Obveščamo vas, da bodo v torek, 16. maja 2023, med 8. in 14. uro v avli fakultete (dnevna soba) potekale volitve za dekana Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani za mandatno obdobje 2023 – 2027.

Volitve so neposredne in tajne. Predčasno glasovanje ali glasovanje s pooblastilom ni možno.

Dekana volijo na splošnih neposrednih volitvah tri skupine volivcev, in sicer:

• visokošolski učitelji, znanstveni delavci ter visokošolski in raziskovalni sodelavci, ki so na dan volitev zaposleni na Fakulteti vsaj za polovični delovni čas,
  • študentje s statusom tistih študijskih programov, kjer je Fakulteta nosilka ali koordinatorica,
  • strokovno-administrativni in tehnični delavci, ki so na dan volitev zaposleni na Fakulteti vsaj za polovični delovni čas.

Skupine volivcev imajo različne uteži pri ugotavljanju volilnega izida, in sicer:

• skupina visokošolskih učiteljev, znanstvenih delavcev ter visokošolskih in raziskovalnih sodelavcev utež 60 %,
  • skupina študentov utež 20 %,
  • skupina strokovno-administrativnih in tehničnih delavcev utež 20 %.

Vse, ki imate namero oddati glas, prosimo, da imajo s seboj tudi osebni dokument.