Dan odprtih vrat SIST 2022 za študente

Datum objave: 26.9.2022

Vsako leto 14. oktobra organizacije za standardizacijo po vsem svetu obeležujemo svetovni dan standardizacije. Letos bo v luči evropskega leta mladih ta dan namenjen mladim nadobudnim študentom. Slednji bodo v veliki meri oblikovali prihodnost Evrope, zato je zelo pomembno, da se čim prej in čim bolj aktivno vključijo v vse sfere sooblikovanja življenja – v izobraževanje, gospodarstvo, zdravstvo, socialo in seveda tudi v standardizacijo.

Standardizacija je eno najpomembnejših področij za zagotavljanje varnosti, zdravja, konkurenčnega gospodarstva ter tehnološkega in družbenega napredka. Ker si želimo, da se mladi bolje seznanijo s prednostmi, ki jih standardizacija prinaša družbi, smo letošnji dan odprtih vrat namenili prav njim.

Vrata Slovenskega inštituta za standardizacijo bodo odprta v petek, 14. oktobra 2022, od 9. do 11. ure na Ulici gledališča BTC 2 v Ljubljani.

Več informacij je priloženih v vabilu, vljudno vabljeni!