Tekmovanje za mlade "Pitch Your Project"

Datum objave: 3.8.2023

EUSALP, Strategija Evropske Unije za Alpsko Regijo, združuje mlade, ki so ustvarjalni in se zavzemajo za trajnostni razvoj tega območja.
« Your Alps! Your Future! Your Idea! »

Tekmovanje se nadaljuje! Začelo se je šesto tekmovanje “Pitch Your Project”, ki ga organizira EUSALP.

Kdo lahko sodeluje? Natečaja se lahko udeležijo vsi mladi med 16. in 25. letom starosti iz držav alpskega prostora (glej spodnji zemljevid).

Kako deluje? Vsi mladi imajo možnost, da samostojno ali v skupinah pripravijo projekt, katerega cilj je povečati privlačnost in trajnostni razvoj alpskega prostora. Natečaj lahko poteka tudi v okviru šolskih, študentskih ali društvenih projektov.

Mladi morajo svoj projekt oddati do 10. septembra, nato bo žirija opravila posvetovanje. Kandidati, ki bodo oddali pet najboljših projektov, jih bodo lahko predstavili v finalu, ki bo potekalo v Strasbourgu – mestu, ki simbolizira Evropo, v tretjem tednu novembra.

Nagrade: Trije projekti, tri nagrade v višini 2.000 EUR, 3.000 EUR in 5.000 EUR.

Letos so razpisane štiri teme, na katere lahko prijavite projekte:

• Kako se lahko odzovemo na podnebne spremembe in spodbujamo trajnostno upravljanje virov, zlasti voda?
  • Kako lahko spodbujamo trajnostno mobilnost in razvijamo uporabo obnovljivih virov energije?
  • Kako lahko okrepimo krožno gospodarstvo, ki temelji na kratkih verigah, in spodbujamo alpske obrti?
  • Kako lahko z digitalno tehnologijo izboljšamo socialno vključenost na območju Alp in ustvarimo medgeneracijske vezi?

Rok za prijavo: Upoštevajte, da morate vse projekte oddati do 10. septembra! Obiščite spletno stran https://eusalp-youth.eu/, kjer boste izvedeli več o natečaju.

Kontaktna oseba za projekt: Če imate kakršna koli vprašanja o tej temi in/ali želite pomoč pri vzpostavitvi projekta, se obrnite na Pauline Treissac (+33 3 81 61 55 26 / +33 6 21 41 13 73  pauline.treissac@bourgognefranchecomte.fr) ali Simona Soltnerja (+33 6 52 12 00 98, simon.soltner@auvergnerhonealpes.fr) ali Nataela Fautrata (+33 6 56 89 74 09, contact@eusalp-youth.eu).